Pathfinder (Wrath of the Righteous)

Day 7 - Attack on the Gray Garrison

22ed of Arodus, 4713, Age of Lost Omens

בבוקר אתם מלווים את ארוושניאל לבית בו הוא החביא את מאגר החפצים המיוחד שלו. הבית, שנשאר ברובו שלם, הפך בימים האחרונים למקום מגוריו של חצי אורק אנטי-פלאדין שלא ברור מי הוא או מאיפה הוא הגיע. בכל מקרה, אתם נלחמים בו ומנצחים, ואחר-כך אוספים את חפצי הקסם של ארוושניאל.

כאשר סוף סוף יורד הלילה משמר הנשרים מתארגן לקראת פעולות ההסחה שיאפשרו לכם להסתנן אל תוך המצודה האפורה. קצת אחרי שהאבירים יוצאים למשימתם, גם אתם יוצאים לדרך לכיוון המצודה. בדרך אל המצודה אתם חולפים על פני השרידים של קתדרלת קליידוול הקדוש. ואז מוצאים מיסתור בין כמה מבנים הרוסים ממנו אתם משקיפים לעבר המצודה.
כאשר לוחמי מסדר הנשרים מתחילים את פעולות ההסחה שלהם, אתם רואים כוחות גדולים של כהני דסקארי, טיפלינגים ושדים אחרים שעוזבים את המצודה והחומות סביבה בריצה. בפתח נותרות שלוש דמויות שעומדות על המשמר. אחרי קצת דיונים והטלת קסמים כהכנה לקרבות אתם מתחילים את המתקפה על המצודה.
Gray-Garrison-Scetch.jpg

.1
בחצר המצודה ישנן שלוש דמויות מעוותות ושמנות. אתם מזהים שתיים מהן: הלורד הולרון, מושל העיר, וקורכיס הדרואיד של פארק טרוסטון, אולם ברור שהם לא במצבם הרגיל: הם שמנים ואוביסיים, קפלי עור ושומן גולשים מבין רווחים בשריונות שהם לובשים על גופם והעור נראה דליל ומעוות כאילו הלבישו אותו על גוף לא מתאים לו. את הדמות השלישית אינכם מזהים, ורק מאוחר יותר יתברר לכם כי זהו קנדרו ניסריאן. הקרב עם שלושת השומרים קשה וארוך משציפיתם, במהלכו מתברר לכם כי אלו הם שדי וורמלק – שדים דמויי תולעת דוחה המשטלתים על גופות מתים ומשתמשים בהן כאילו היו גופם שלהם.

.2
לאורך הקיר הצפוני של החדר הזה ישנו תבליט המתאר שורות של אבירים רכובים רומסים בהסתערות צבא של שדים מעוותים. פניהם של האבירים הושחתו וכתובות גרפיטי גסות נחרטו על הסצנה כולה. כתמי דם מכסים את רצפת החדר.
בחדר התרחש קרב מול קבוצת טיפלינגים שהגיעה מחדר 3 המערבי.

.3
על קירות החדר תלויים פורטרטים של אנשים שבחייהם כנראה היו חשובים מאוד, אולם כל התמונות נחתכו במכות סכינים. שני עציצי שיש שוכבים מנופצים , ועקבות בוץ מכסות את ריצפת האבן הלבנה. על שולחן אבן גדול מונחות ערימות של קלפים כאילו משחק קלפים כלשהו הופסק במפתיע. הז’טונים ששימשו להימורים הם אצבעות אדם.

.4
על הקיר הדרומי של החדר מותקנת שמש הזהב של איומדיאה, אך חלקו השני של הסמל – החרב הארוכה – חסר. מסביב לשמש הזהובה חרוטים סמלים ורונות. דם יבש וחרא מרוחים על סמל השמש ועל הקיר סביבה. ספסל תפילה אחד שוכב הפוך על רצפת החדר.

.5
החדר הזה שימש בעבר כחדר תצוגה של המוזיאון, אך פריטי התצוגה שהיו בו מפוזרים ומנותצים על הריצפה. אפילו המדפים וארונות התצוגה עברו התעללות מיותרת. שלושה שדי אבריקדילו הם כנראה האחראים להרס. שתי גופות אבירים חסרות ראש שוכבות בין ההריסות. השריונות שלהם עקומים ופגועים כאילו הכו אותם גם לאחר מותם. האבריקדילו משחקים בראשים סוג של משחק תיאטרון מזעזע עד שהם מבחינים בכם ומתפתח קרב. בחדר מצאתם אלת אדמנטיין כבדה.

.6
זהו חדר המדרגות המובילות אל הקומה למעלה. נלחמתם כאן במספר דרצ’ים.

.7
דם וזוהמה מטנפים את הקפלה הארוכה הזו. שישה פסלי אבן של אבירים מפורסמים עומדים לאורך הקירות, אך הם כולם מרוחים בדם וזוהמה או שהותזו מהם חלקים. בחלקו המרוחק של האולם שולחן אבן ועליו ניצב במהופך מזבח אלבאסטר. על גבי המזבח ההפוך עומדת מאסה מזעזעת של איברים כרותים שניתפרו יחדיו כדי ליצור דמות חרק מבחיל. מול שולחן האבן נפרסו שקי שינה ושמיכות.
בחדר מתפתח קרב מול מספר עובדי דסקארי שנמצאים כאן, ואליהם מצטרף טיפלינג אלכימאי אשר מגיע מחדר 9 שמעבר לדלת המזרחית.

.8
זהו סליק החפצים של קוונדיס. מצאתם כאן הרבה כלי נשק וגם את שרביט הביטול שהוא הבטיח שתהיה כאן.

.9
שולחן ארוך וסביבו שישה כסאות ניצב ליד הקיר המערבי של החדר. על הקיר המזרחי תלוי שטיח קיר ועליו מפה של מנדב. השטיח נחתך כמה פעמים במכות חרב ונמרח בזוהמה. על השולחן עומדת מערכת שלמה של מעבדה אלכימאית וכן חרב ארוזה בתוך נדן. שק שינה פרוס לאורך הקיר הצפוני.
בתוך נדן החרב אתם מוצאים פתק קטן אשר מסביר כי החרב למעשה שייכת לאיראבת’ והיא מכרה אותה לקנדרו ניסריאן.

.10
זהו מסדרון הכניסה לקומה השנייה. מייד שנכנסתם התפתח קרב לא קל מול מספר רב של טיפלינגים, עובדי דסקארי ושד מסוג שיר – הגירסה האביסאלית לסאטיר – שאף זימן עוד כמה כמוהו.

.11
שולחן ארוך שעליו מגולפת מפת תבליט של מנדב עומד בחלק המזרחי של החדר הזה. תריסר גופות מפוזרות בחדר, לכולן יש חור פעור במקום בו פעם היה לב. בחדר זה היה פריטון – אייל בעל שיני טורף, כנפיים של נשר ומזג רוח עצבני. הוא פרץ החוצה כאשר ניסיתם לפרוץ את המנעול של חדר 15, ונלחם בכם.

.12
מן החדר הזה הגיעו השירים בהם נלחמתם בחדר 10. החדר שימש פעם כסיפריה, אך כעת כל הספרים זרוקים קרועים על הריצפה. בין הספרים הקרועים אתם אוספים שלושה ספרים שלמים – אחד על היסטוריה, אחד על גאוגרפי ואחד מדריך לחימה קסום.

.13
על כמה מדפים בחדר מונחים כלובי מתכת ישנים ובהם מצע קש. על שולחן במרכז החדר מונחת ערימת דפי קלף, שלושה עטי נוצה, קסת דיו ושני תיקי מגילות קטנים. דלת קטנה מובילה לחדרון בפינה הדרום מזרחית. בחדרון ישנו מערך של שובכים קטנים ופתח קטן בקיר הפונה אל החוץ. בחדר נלחמתם בקבוצה של זבובי שד בעלי פנים אנושיות וכפות ידיים בקצוות הרגליים.

.14
על שולחן משושה באמצע החדר מונחות ערימות של מסמכים, דפים ומפות. על הקירות מצויירת מפה של סרקוריס, עליה נוספו אלמנטים שונים של פצע העולם. בערימת הדפים ישנו מידע רב על תנועות ומיקומים של הצבא המנדבי, והדסקארים אספו אותם בקפידה כנראה כדי לשלוח למפקדיהם בפצע העולם. אתם אוספים את הדפים והמפות כדי להחזיר אותם ללב המגינים.

.15
הדלת לחדר זה נעולה, וכשניסיתם לפרוץ אותה פרץ הפריטון מחדר 11 ונאלצתם להילחם נגדו. לבסוף זלדיר הצליח לפרוץ את הדלת ונכנסתם לחדר אשר בחלקו הדרומי ניצב כיור שיש גדול עליו מגולפות דמויות של אבירים המניפים חרבות לכיוונה של שמש גדולה. את הכיור מקיפים 10 זומבים שאבריהם הפנימיים והמעיים שלהם שפוכים אל תוך הכיור עצמו. כאשר אתם נכנסים הם מתחילים לגרור את עצמם לכיוונכם, המעיים שלהם משתרכים מאחוריהם במחזה מבהיל. מתפתח קרב ואתם גוברים עליהם.
גרם מדרגות מתפתל למעלה אל הקומה השלישית.

.16
לאורך החדר יש שתי שורות של דרגשי עץ עליהם פרוות ושמיכות. ארון מתכת שוכב על צידו, פתוח וריק ליד הקיר המרוחק. ארגז ללא מכסה מכיל אוכל יבש, וחבית עץ מכילה מיים.

.17
בקצה גרם המדרגות, זלדיר שהפך לבלתי נראה באמצעות קסם או שיקוי (קסם או שיקוי?) מבחין באולם גדול באורך של כ-30 רגל, המסתיים בדלת אבן כבדה. בשתי גומחות הנמצאות אחת בקיר הצפוני ואחת בקיר הדרומי ניצבים לפידים המאירים באור לבן שני כני אבן אשר על כל אחד מהם ניצבת קסדה בקועה ושבורה. ליד כל אחד מן הכנים עומדים שני מינוטאורים ונושמים בכבדות.
בדלת ישנו חרך ירי צר אשר מקובע בו רובה קשת טעון. מבעד לפתח זלדיר מצליח להבחין ברסיס גדול של אבן השמירה, פועם באור תכלת, יושב בתוך כלוב מתכתי. פרט לכך זלדיר מבחין בתנועת דמויות בתוך החדר אך הוא מתקשה לראות את הדמויות עצמן או להעריך את מספרן.

בשלב זה אתם מחליטים לא להיכנס לקומה העליונה. במקום זאת אתם חושבים לאסוף לפחות חלק מן הגופות של האבירים הפזורות במבנה ולרכז אותן בחדר אחד. תוך כדי שאתם דנים בזה נשמעות צעקות מבחוץ כאשר קבוצה של טיפלינגים חוזרת למצודה. אתם מחליטים לרוץ החוצה ולהמשיך לכיוון לב המגינים מבלי להיכנס לקרב.

כאשר אתם חוזרים ללב המגינים אתם מעבירים את המידע שאספתם לאיראבת’. כמו כן אתם מבחינים במאהל מחוץ לפונדק – שתי פלוגות של מונגרלים חונים שם.

Comments

17. זלדיר הפך לבלתי נראה באמצעות קסם (vanish).

ArielShatil ArielShatil

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.