Pathfinder (Wrath of the Righteous)

Day 8 - Triumph

23ed of Arodus, 4713, Age of Lost Omens

עם רדת החשיכה אתם יוצאים שוב לכיוון המצודה האפורה. האבירים והמונגרלים מתארגנים גם כן ויוצאים לקרבות בעיר ההרוסה. כאשר אתם מגיעים למצודה אתם נלחמים במספר שדי-שיר וכמה טיפלינגים ששומרים בכניסה, ואז בעזרת שיקויי הקטנת אדם מתגנבים לקומה השניה דרך פתח בחדר הקולומבריום. במסדרון הראשי של הקומה השניה מתרחש קרב נוסף ואחריו אתם עולים אל הקומה השלישית, אלא שכאשר אתם נכנסים לחדר שבקצה המדרגות מתברר לכם שבדרך למעלה עברתם בפורטל כלשהו שהעביר אתכם למערה רחבת ידיים והחדר שזלדיר ראה קודם לכן איננו אלא אשלייה מתוחכמת.
כאשר הקירות סביבכם נעלמים כלא היו אתם מוצאים את עצמכם בתוך מערה שבקצה אחד שלה יש תהום ללא תחתית ובאמצעה מבצבץ אי סלעי. על האי הזה ניצב כן אבן גדול ועליו כלוב המתכת בתוכו נשמר הרסיס האחרון של אבן השמירה. המערה עצמה מלאה בשדים: טיפלינגים, זומבים, שדי באבאו, קאלטיסטים של דסקרי, שני מינוטאורים בני-שאול, ועל כולם מפקדת חצי האלפית המעוותת ג’סלין. הקרב הראשון היה קצר. המספר הרב של האוייבים הפתיע אתכם ונאלצתם לסגת לאחר כמה שניות אכזריות.
כאשר אתם חוזרים במורד המדרגות אל הקומה השנייה של המצודה אתם כבר שומעים מבחוץ קולות קרב – כנראה המונגרלים והאבירים נלחמים שם בחוץ בדרכם לכבוש את המצודה. לאחר דיון ממושך אתם מחליטים לא לאכזב את אלו ששלחו אתכם ולחזור אל המערה במטרה עיקרית אחת – לא לנצח בקרב, אלא רק להשמיד את הרסיס.
אתם חוזרים אל המערה ומייד מתחיל קרב גדול במהלכו אתם מצליחים להגיע אל האי באמצע התהום, ולגעת ברסיס עם שרביט הביטול שמצאתם בסליק של קוונדיס. בשניות הראשונות לא קורה דבר, אך לאחר מכן מפל של אור בהיר, טהור ולבן פורץ מתקרת המערה ומתנכז אל הרסיס, ואז מתפוצץ בחלל המערה בגלים של הדף השורפים את השדים בזה אחר זה. כמה שניות אחר כך הרסיס מתפוצץ לעשרות אלפי רסיסי זכוכית קטנים וחדים. ההדף והרסיסים מחסלים את כל האוייבים בחדר, אך גם גורמים לכם לאבד את הכרתכם.
בזמן שאתם מחוסרי הכרה אתם חווים כמה חזיונות אותם אתם רואים למעשה מנקודת המבט של אבן השמירה שכרגע הרסתם, כאילו הייתם לה לעיניים:
חיזיון ראשון: השנה 4639, במבצר העפיפון שבקנאברס, קבוצה של כהנים ואשפים יחד עם מלאך בעל כנפיים מוזהבות והילה של חרבות סביב ראשו (מלאך של איומדיאה המכונה “יד-היורשת”) יוצרים את אבן השמירה של קנאברס זמן קצר לאחר תחילת מסע הצלב השני.
חיזיון שני: השנה 4665, הלורד הורלון, רק כבן 20, פותח את מסע הצלב השלישי בטקס רב משתתפים בו הוא שורף בחצר מבצר העפיפון כמה עשרות נשים וגברים שהואשמו בכישוף ושיתוף פעולה עם השדים. אבן השמירה מוצאת מן המצודה לרגל האירוע ומוצגת לקהל הרחב בגאווה.
חזיון שלישי: השנה 4692, חוראמזדה מלךהסערה מוביל מתקפת פתע על קנאברס. השד הענק מצליח לחדור אל החדר בראש המצודה בו מוצבת אבן השמירה, הוא מכה באבן בעוצמה עם חרב הברקים שלו, אך המכה גורמת רק לסדק קטנטן. שנייה אחר-כך, הדרקונית טרנדלב תופסת את הבאלור בפיה וגוררת אותו אל מוץ לחדר. בשמיים מתרחש קרב בין הדרקונית והבאלור בסופו הוא נסוג פצוע וכך מתחיל מסע הצלב הרביעי.
חיזיון רביעי: השנה 4712, אל החדר בראש המצודה פורץ גמד לבוש שריון של איומידיאה – זהו סטאונטון וואן – אחריו רודפת איראבת’. שני הפלאדינים פצועים ומתנשפים בכבדות. סטאונטון נשען לרגע על אבן השמירה ומייד הוא זועק בכאב כאשר הוא נכווה ומגופו עולה עשן בריח בשר חרוך. הקרב נמשך בחדר עוד מספר שניות אך לבסוף הגמד מצליח להכות עם פטיש המלחמה שלו בברך של חצי האורקית והיא נופלת לריצפה. בדיוק כשסטאונטון נראה מוכן להנחית את מכת המוות נשמעים קולות ריצה וצעקות מחוץ לחדר. הגמד מטיל קסם ומזמן צרעה ענקית, הוא מטפס על גבה ועף איתה לכיוון צפון.
חזיון חמישי: ה-17 בחודש ארודוס 4713, חורמזאדה מלך הסערה שוב מוביל מתקפת פתע על קנאברס. הוא חודר אל החדר של אבן השמירה ובמכת חרב אחת מנפץ אותה. הוא עצמו עף לאחור מעוצמת הפיצוץ אך לא נראה שהוא נפגע באופן רציני. מבצר העפיפון מתפורר לאבק כאשר אלפי שדים פורצים אל תוך העיר מבעד לעננים ומתוך תהומות הנפערים באדמה.
חיזיון שישי: בתוך המערה הגדולה שבה אתם נמצאים, ארילו וורלש, אישה-דמונית יפהפיה, עם זנב דקיק וארוך, צפורניים ארוכות, וזוג קרניים מועקלות יוצרת את כלוב המתכת בתוכו היא מניחה את הרסיס האחרון של אבן השמירה. תוך כדי שהיא מרימה את הרסיס ומכניסה אותו לכלוב ידיה נשרפות ונכוות ולמרות שהיא צועקת מכאב היא ממשיכה במלאכה. מן הצד צופה במתרחש ג’סלין. כאשר האבן מונחת בכלוב ארילו וורלש נעלמת.
חיזיון שביעי: אתם רואים את עצמכם פורצים אל החדר, ובמהלך הקרב את אוריון מגיע אל הרסיס ונוגע בו בשרביט הביטול. אם ניתן להמשיל את האנרגיות הטהורות והקדושות של אבני השמירה לאגם גדול של מיים, הרסיס האחרון של אבן השמירה של קנאברס הוא פקק קטן בסכר המונע מן האגם הזה להתפרץ. במקום פשוט להתפוגג כמו שצפה קוונדיס, האנרגיה של כל אבני השמירה התנקזה אל אותו חור קטן שנוצר כאשר אוריון ביטל את הקסם של הרסיס. האנרגיה של כל אבני השמירה לאורך גבולות מנדב התנקזה לרגע אחד אל תוך הרסיס האחרון ואז התפרצה החוצה בגלי הדף אדירים – אלפי שדים נשרפו למוות באותו רגע, ואלפים אחרים נפצעו אנושות. ההתקפות על מנדב נעצרו ונבלמו וצבאות השדים ברחו חזרה אל תוך פצע העולם באנדרלמוסיה מוחלטת – אף לא שד אחד נותר מאחור לראות את אבני השמירה מאבדות את שארית כוחן והופכות למצבות אבן פשוטות שאינן מסוגלות יותר לעצור את השדים מלחדור אל מנדב.

אתם חוזרים להכרה. סביבכם פזורות בחדר גופותיהם החרוכות של כל השדים הזומבים והקאלטיסטים, ואז מופיעה בפניכים ארילו וורלש. בחזיון שמולכם אתם רואים אותה יושבת על עמוד אבן, ומאחוריה מבנים הרוסים. היא מוחאת כפיים בחיוך ערמומי. “כל הכבוד! לא נותר לי אלא לברך אתכם. הצלחתם לעשות את מה שאנחנו לא הצלחנו – להשמיד את רסיס האבן האחרון. קצת חבל שכדי לגרום לכם לעשות את זה הייתי צריכה להקריב כל-כך הרבה עוזרים, אבל לא נורא. זה היה שווה את זה. עכשיו אין דבר שיוכל לעצור אותנו מלפלוש למנדב ומשם לשאר גולריון”
בשיחה הקצרה שלכם איתה היא מנסה לשכנע אתכם לבגוד באבירים ולהצטרף אליה ואל שאר השדים של פצע העולם. העתיד של מנדב אינו וורוד כל-כך היא אומרת, ויטב לכם להצטרף אליה. היא מראה לכם חזיונות קצרים מן העתיד – לן מוצא להורג על ידי המונגרלים, קוונדיס וארוושניאל נלחמים בתולע המהלך שהופך אותם בהינף יד לאבק, איראבת’ הורגת את אנוויה כדי להגן עליה משעבוד ומן העתיד הנורא, ועוד חזיונות כאלו ואחרים. השיחה מסתיימת כאשר קוונדיס, לן ואירבת’ נכנסים לחדר וקוונדיס, בעזרת קסם, מבטל את החיזיון של ארילו וורלש והיא נעלמת.

שמחים על הנצחון, אך מודאגים מן העתיד לבוא, אתם חוזרים אל לב המגינים שם מחכים לכם האבירים והמונגרלים בקבלת פנים השמורה לגיבורים מיתולוגיים בלבד! בימים שלאחר מכן, כבר מתחילים פה ושם דיבורים על זה שאתם בכלל בוגדים. אמנם הבאתם את הניצחון הפעם, אבל באשמתכם השדים השיגו את מטרתם האמיתית – הרס מוחלט של אבני השמירה. למרות זאת, הרוב המוחלט של האבירים והניצולים בקנאברס מתייחסים אליכם כגיבורים מצילי העיר. כבר בערב בו חזרתם ללב המגינים הגיעו הידיעות שהצבא של מנדב נמצא במרחק של יומיים-שלושה מן העיר, ומובילה אותו לא אחרת מן המלכה גאלפריי בכבודה ובעצמה שגם עלייה, דרך אגב, יש שמועות שהיא בוגד

Comments

ArielShatil ArielShatil

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.