Kenabres

Kenabres.jpg


קנאבריס היא עיר עטורת תהילה, אך לא בלי כתמים מבישים בעברה. האבירים המנדבים היוצאים מן העיר למסעות הצלב הרגו אין ספור שדים, ורבים מהם חזרו מונחים על מגניהם כדי להקבר בקטקומבות מתחת לקתדרלת קליידוול הקדוש. אולם חלק מאותם אבירים ממש, רבים מהם אפילו זכו לתהילת עולם ב"היכל הגיבורים", בילו שנים מחייהם במרדף אחרי דתות נגועות בעבודת שדים, ובשריפה על המוקד של אנשי כת נגועים וחפים מפשע גם יחד. התכיפות והעוצמה של מסעות הטיהור הללו באוכלוסייה המקומית פחתו עם השנים, אך העבר השחור של קנאבריס נשאר תמיד במחשבותיהם של מנהיגי ואזרחי העיר.

מדריך קנבריס ואתריה

בקנאבריס מתקבצים אבירים המגיעים מכל קצוות היבשת כדי להלחם בשדים של פצע-העולם, ואף על פי שרבים מהם עדיין טהורי לבב ואצילי נפש, אחרים הם לא יותר משכירי חרב רודפי ממון. עדיין, איש בעיר אינו יכול להכחיש את המעשים הגדולים של אבירי קינאבריס תחת הנהגתו של מנהיגם המבריק, הלורד הולרון.

עד שנפתח פצע-העולם היתה קנאבריס עיירה קטנה על ראש הצוק המשקיף על נהר הסלן המערבי. תושבי העיירה היו ידועים בחריצות ויצירתיות בעיקר בגלל פרוייקט המשאבות השאפתני שהביא מיים מן הנהר אל מעלה הצוק ולתוך העיר פנימה. העיירה התפרנסה מדייג בנהר וחציבת אבן, וקיימה מסחר עם שכניה בסרקוריס ובמעלה ומורד נהר סלן המערבי.

התושבים של קנאבריס צפו בכל רגעי האימה שהתרחשו מעברו השני של הנהר במהלך התקופה הארורה שלאחר פתיחת פצע העולם , ובמהלך ימיה האחרונים של סרקוריס. יצורים מעוותים, חורשי רע טמאו את הארץ, השמיים בערו בירוק ועננות של עשן חומצי ריחפו מעל הארץ שהפכה לשממה. פליטים היסטריים חצו את הנהר וחיפשו מקלט מאחורי חומותיה של קנאבריס, ותושבי העיירה קיבלו אותם בזרועות פתוחות ובחמלה גדולה, לפחות עד האירוע המכונה טבח השחר האדום, אשר לאחריו גדלה החשדנות והפליטים היו צריכים להוכיח את היותם בני אנוש.

במהלך עשור העיר צמחה מ-3000 תושבים ל-8000. נבנו רבעים חדשים לשכן בהם את הפליטים שהמשיכו להגיע, החומות הקיימות שופצו וחומות חדשות נבנו. הפרוייקט הגדול ביותר היה ביצור משאבות המיים שבוצע ע"י הארכיטקטית סיבלה מורונד שהגיעה לעיר במיוחד עבור פרוייקט זה.

ב-4622 כנסיית איומדה הכריזה על מסע הצלב המנדבי הראשון, ובאותה שנה הגיעו לעיר למעלה מ-2000 אבירים, לוחמים וכהנים במטרה לטהר את השדים ולהחזירם אל המקום ממנו באו. ב-4638, כאשר החל מסע הצלב השני, קנאבריס כבר היתה ידועה כנקודת היציאה של הכוחות אל תוך פצע-העולם. בסופו של מסע הצלב השני, הסכמו מושלי קנאבריס לשכן בעיר את אחת מאבני-השמירה, וכך הפכה העיר לנקודה אסטרטגית בהגנה על גבולות מנדב. סיבלה מורונד חזרה לעיר על מנת לבנות את המצודה שתגן על אבן-השמירה של קנאבריס. המצודה נבנתה על גבי הביצורים של המשאבה המרכזית של העיר וצורתה המיוחדת הקנתה לה את הכינוי העפיפון.

בחמישים השנים האחרונות גדלה קנאבריס והגיעה לכ-15000 תושבים. אולם שנים אלו לא היו פשוטות. תקיפות השדים אמנם פחתו מאז הצבת אבן השמירה, אך אז החלו להתגלות בעיר עשרות של מכשפות, עובדי שטנים ושדים וכתות סתרים למיניהן שחדרו אפילו לשורות האבירים, הצבא והממשל. האינקוויזיטור הולורן שאפוק, לימים מושל העיר, ויחידת ציידי המכשפות שלו החלו העלו על המוקד מאות מכשפים, מרגלים, עובדי שדים ושטנים באחת מן התקופות האפלות של קנאבריס. מסע הצלב השלישי כוון בעיקר פנימה, כנגד הבוגדים ואלו שלא עמדו מול כוחות הפיתוי של השדים מפצע העולם. רק ב-4682, כאשר הורלון מונה למושל העיר מעשי האימה הללו החלו להפסק.

ב-16 בחודש ארודוס, 4712, במהלך טקס פתיחת מיסת ההתחמשות, העיר הותקפה על ידי ח’ורמזאדה, מלך פצע-העולם. האם העיר עוד קיימת?

Kenabres

Pathfinder (Wrath of the Righteous) ArielShatil ArielShatil